Voda

Zajistíme instalace vodovodního potrubí, včetně montáže sanitární techniky, zařizovacích předmětů a armatur. Zaměření a návrh zdarma.

Plyn, plynové rozvody

Zabýváme se instalací vnitřních a venkovních plynovodů (zajištění revize plynovodů a plynových zařízení). Kalkulace zdarma.

Tepelná čerpadla

Výhody tepelných čerpadel

  • je mimořádně úsporné
  • s tepelným čerpadlem ušetříte více než 50 % nákladů na provoz Vašeho domu
  • je moderní a chytré
  • tepelné čerpadlo je moderní a chytrou technologií pro moderní domy a jejich chytré obyvatele
  • je šetrné k životnímu prostředí
  • s tepelným čerpadlem pomůžete zachovat čisté životní prostředí pro naše děti, které nás budou muset živit až budeme jednou v důchodu

Co je to topný faktor?

Topný faktor je základním parametrem ukazujícím „účinnost“ tepelného čerpadla. Je to poměr mezi vyrobeným teplem a spotřebovanou elektrickou energií. Čím vyšší topný faktor, tím je provoz zařízení levnější.

Může plošný kolektor vymrazit zahradu?

Pokud je zemní kolektor špatně navržen nebo proveden, může podchladit půdu nad sebou a ovlivnit růst vegetace. U správně navrženého kolektoru rozloženého v zahradě do velké plochy k výraznému vychlazování země nedochází a na vegetaci nemá kolektor v podstatě žádný vliv.

Jak funguje ekvitermní regulace?

Regulace, která v závislosti na venkovní teplotě upravuje teplotu topné vody vstupující do topného systému.

Jaká je životnost tepelného čerpadla?

Životnost tepelného čerpadla je dána především životností kompresoru, která je závislá hlavně na počtu startů kompresoru. To lze ovlivnit akumulací tepla a správným dimenzováním výkonu čerpadla (čerpadlo s vyšším výkonem častěji spíná a kompresor dříve odejde). Důležitá je i kvalitní regulace, která nenechá kompresor běžet v nevhodných podmínkách a minimalizuje počet startů kompresoru.

Z výše uvedeného vyplývá, že záleží nejen na kvalitě kompresoru, ale hlavně na použité regulaci a způsobu zapojení kotelny. U kvalitních čerpadel odebírajících teplo ze země je ověřená životnost kompresoru až 20 let. Pak lze provést generální opravu chladícího okruhu a provozovat zařízení dál. Životnost zemních kolektorů (vrtů) je v řádu desítek let.

U čerpadel vzduch/voda je životnost kompresoru kratší a to o 20 až 30 % než u zemních čerpadel. Je to způsobeno jeho větším výkonem v porovnání se „zemním“ čerpadlem a tím i častějším spínáním. Navíc je chladicí okruh provozován v obrovském teplotním rozsahu až 55°C (v zimě –25°, v létě 30°C), což životnosti komponentů neprospívá. Reverzace chladicího okruhu používaná pro rozmrazování výparníků nebo pro klimatizaci v letním období kompresor také zatěžuje a snižuje jeho životnost.

Informace jsou převzaty z nejnavštěvovanějšího poradenského webu specializovaného na tepelná čerpadla www.abeceda-cerpadel.cz.

Ostatní

Bytová jádra

Kromě instalatérství také provádíme kompletní přestavby bytových jader. Snažíme zákazníkovi vyjít vstříc a současně zajistit proveditelnost přestavby bytového jádra po technické stránce. Jsme zvyklí i na realizace za provozu, takže se přizpůsobíme chodu Vaší domácnosti. Námi realizovaná bytová jádra jsou zárukou poctivé práce.

Pokud plánujete rekonstrukci celého bytu, není pro nás problém Vám zajistit odborníky z oboru zednických, obkladačských a elektrikářských řemesel. Návrhy a kalkulace zdarma.